Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie ogłosił dla gmin województwa zachodniopomorskiego nabór wniosków o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie”.
W związku z zamiarem przystąpienia Gminy Myślibórz do naboru wniosków zwracamy się do zainteresowanych osób fizycznych będących właścicielami lokali mieszkalnych w budynkach wielorodzinnych o złożenie deklaracji przystąpienia do ww. programu. Deklaracje mają na celu oszacowanie potrzeb finansowych, o jakie winna wnioskować Gmina.
Deklaracje w formie papierowej można pobrać w Urzędzie Miejskim w Myśliborzu w Biurze Obsługi Interesanta lub w pokoju nr 113. Wypełnione deklaracje należy złożyć w Biurze Obsługi Interesanta lub w pokoju nr 113 w terminie do 15 grudnia 2022 r. Deklaracje złożone po tym terminie nie będą uwzględnione.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Miejskim w Myśliborzu w pok. nr 113, telefonicznie nr 95 747 91 87 lub pisząc na adres poczty elektronicznej .
W przypadku uzyskania dotacji, zostanie przeprowadzony nabór wniosków dla beneficjentów końcowych, tj. mieszkańców Gminy Myślibórz.
Beneficjentem końcowym programu priorytetowego „Ciepłe Mieszkanie” jest osoba fizyczna posiadająca tytuł prawny wynikający z prawa własności lub ograniczonego prawa rzeczowego do lokalu mieszkalnego, znajdującego się w budynku mieszkalnym wielorodzinnym.
Wielkość dofinansowania dla beneficjentów końcowych uzależniona jest od dochodów beneficjenta lub osób w jego gospodarstwie domowym i ustalona została na poziomie:
– podstawowym – do 30% kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 15 000 zł
– podwyższonym – do 60 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 25 000 zł
– najwyższym – do 90 % kosztów kwalifikowanych, nie więcej niż 37 500 zł.
Roczny dochód beneficjenta nie może przekroczyć 120 tys. zł.
Przedsięwzięciem dla beneficjenta końcowego jest demontaż wszystkich nieefektywnych źródeł ciepła na paliwa stałe służących do ogrzewania lokalu mieszkalnego oraz:
a) zakup i montaż nowego źródła ciepła do celów ogrzewania lub ogrzewania i ciepłej wody użytkowej (dalej cwu) lokalu mieszkalnego albo
b) podłączenie lokalu mieszkalnego do efektywnego źródła ciepła w budynku.
Dodatkowo mogą być wykonane (dopuszcza się wybór więcej niż jednego elementu z zakresu):
a) demontaż oraz zakup i montaż nowej instalacji centralnego ogrzewania i/lub cwu w lokalu mieszkalnym, instalacji gazowej od przyłącza gazowego/zbiornika na gaz do kotła;
b) zakup i montaż okien w lokalu mieszkalnym lub drzwi oddzielających lokal od przestrzeni nieogrzewanej lub środowiska zewnętrznego (zawiera również demontaż);
c) zakup i montaż wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w lokalu mieszkalnym;
d) dokumentacja projektowa dotycząca powyższego zakresu.
Więcej informacji znajdziecie Państwo na stronie: KLIK
Informację przygotował:
/-/ Danuta Downarowicz
/-/ Krzysztof Siemaszko
Wydział Gospodarki Komunalnej i Ochrony Środowiska