W dniu 17 listopada br. w Myśliborzu odbył się kolarski wyścig przełajowy w ramach IV edycja cyklu SCOTT Cyclocross Challenge. Trasa przygotowana przez Macieja Iwko i Wiesława Pikosz na terenie lasku wierzbnickiego należała do najtrudniejszych jak do tej pory. Po krótkiej rozbiegówce miała miejsce trudna sekcja piachu, po której zaraz były dwie przeszkody do pokonania o wys. 40 cm. i to wszystko zakończone sztywnym podjazdem pod słynna „strzelnicę”. To był dopiero początek rundy. Później, po krótkim zjeździe następny techniczny, piaskowy podjazd, następnie zjazd singlem, belka do przeskoczenia i kolejny sztywny podjazd. Po nim krótka prosta żeby złapać oddech przed kolejnym podjazdem. Ponownie techniczne single i wyjazd na boisko, gdzie czekały na kolarzy techniczne serpentyny, po których znowu wjeżdżało się w las z licznymi zakrętami i wybijającymi z rytmu hopkami. Po wyjeździe z lasu i przejechaniu ok 100 m była zlokalizowana meta.
Najlepiej z trasą i konkurentami w wyścigu głównym - SENIOR poradził sobie Paweł Szczepaniak ze Szczepan Bike GIANT Gorzów, drugi na mecie zameldował się Maciej Iwko z ThuleTeam, a trzeci był Aleksander Gawryluk z Diversey Team. W wyścigu JUNIOR najlepszy okazał się Kacper Fiszer przed Jakubem Mądry obaj z Szkółka Kolarska REAL 64-sto Leszno, a trzeci był Miłosz Zwierski z UKS Sportowiec Piła.
Szczegółowe wyniki w poszczególnych kategoriach wiekowych dostępne na: https://pomiarczasusprint.pl/wyniki/
Ogromne podziękowania dla Pana Piotra Sobolewskiego – Burmistrza Miasta i Gminy Myślibórz oraz jego Zastępcy, Pana Przemysława Klityńskiego wraz ze współpracownikami, Panem Dariuszem Wróbel i Panem Krystianem Pańczukiem. Objecie patronatu, otrzymane wsparcie finansowe oraz wsparcie logistyczne pozwoliło w rezultacie zorganizować kolarskie zawody przełajowe na wysokim poziomie. Tym samym liczba zawodników w stosunku do ubiegłego roku wzrosła dwukrotnie przekraczając 90 zawodniczek i zawodników, którzy postanowili zmierzyć się z wymagającą i techniczną trasą, wyznaczoną w lasku wierzbnickim.
Spośród zawodników polskiej czołówki przełajowej, którzy wzięli udział w myśliborskim wyścigu przełajowym zaproszenie przyjęli: Pan Kazimierz Frańczuk – pierwszy trener Lecha Piaseckiego, a także Pan Zbigniew Głębocki – trener, który wychował takich zawodników czołówki europejskiej jak Rafał Chmiel, bracia Dariusz i Mariusz Gil (wszyscy z POM Strzelce Kraj.) Ponadto, należą się serdeczne słowa podziękowania wszystkim zaangażowanym osobom, które przyczyniły się do tego, aby myśliborskie zawody kolarskie wypadły jak najlepiej, w szczególności Paniom, które zadbały o przygotowanie posiłków, serwując pyszny żurek, makaron z warzywami oraz znakomite słodkości do kawy i herbaty. Dziękujemy Pawłowi Pawłowskiemu za opiekę medyczną podczas zawodów, a także Pani Magdalenie Wróbel za prowadzenie biura zawodów od godzin porannych.
Dziękujemy firmie MALDROBUD za pomoc w profesjonalnym wykonaniu przeszkody na trasie wyścigu, OSiR-owi Myślibórz oraz wszystkim tym, którzy zadbali o upamiętnienie i uchwycenie najciekawszych momentów, w szczególności telewizji myśliborskiej, dla Pani Anny Zadroga, Pana Zbyszka Głębockiego, fotografom ze Szczecinka oraz Myśliborskiego Ośrodka Kultury. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób dołożyli cegiełkę, aby to święto kolarskie na terenie Gminy Myślibórz wypadło jak najlepiej.
Dla Nas, organizatorów największą niespodzianką była liczba zawodników, która stanęła na starcie, bo to świadczy o tym, że trasa myśliborskiego wyścigu przełajowego z roku na rok przyciąga co raz więcej zawodniczek i zawodników.