Weekend na przełomie stycznia i lutego 2020 roku był w Myśliborskim Ośrodku Kultury wyjątkowo bogaty w wydarzenia kulturalne i rozrywkowe. „Koncert Kolęd”, kabaret „Paranienormalni” w nowym, premierowym programie oraz kino „Visa” z sześcioma seansami filmowymi – a wszystko to w czasie zaledwie trzech dni.
W piątek 31 stycznia o godzinie 17.00 każdy, kto zasiadł w sali widowiskowej, dzięki artystom-amatorom, którzy w MOKu doskonalą swoje muzyczne umiejętności, mógł powrócić wspomnieniami do minionych Świąt Bożego Narodzenia. „Koncert Kolęd”, w którym wystąpiło kilkanaście podmiotów wykonawczych, mimo zdecydowanie bardziej jesiennej, niż zimowej aury, pozwolił licznie zgromadzonej publiczności poczuć magiczną, świąteczną atmosferę. Na scenie zaprezentowali się wykonawcy we wszystkich możliwych muzycznych konfiguracjach – wokalistki, wokaliści, duety, tria, kwartety, zespoły w kilkunastoosobowych składach, a także chóry.
Oto krótki opis tego niezwykłego koncertu z zachowaniem kolejności, w jakiej myśliborscy artyści pojawiali się przed publicznością:
- Big Band Andrzeja Wachowicza z trojgiem wokalistów (Karina Dranikowska, Aneta Barcik, Antoni Płaczek) w kolędach „Jest taki dzień”, „Lulaj że lulaj” oraz „Gore gwiazda”.
- Aneta Barcik zaprezentowała kolędę „Lulajże Jezuniu” w przepięknym wykonaniu a capella.
- Dziecięcy zespół „Iskierki” tworzony przez czworo wokalistów, który pod opieką pana Władysława Grabdy powstał przy Ochotniczej Straży Pożarnej w Myśliborzu w składzie – Karolina Jaszkin, Anastazja Migacz, Aleksandra Wojdyła, Wiktor Wawrzynki, wykonał kolędę patriotyczną z 1942 roku „Lulajże Jezuniu na polskiej ziemi”.
- Rodzina Kowalewskich – Agnieszka, Piotr, Jan Sebastian – zaśpiewała „Przynosimy w noc grudniową” i „Gwiazdę Betlejemską” z muzyką Jacka Wirkowskiego.
- „Studio Piosenki” reprezentowane przez Ninę Matuszak, Izabellę Miąsko, Maksymiliana Szachta (świetny debiut na MOKowskiej scenie) oraz Antoniego Płaczka wykonało kolędy „Gwiazdy świecą nad stajenką”, „Gwiazdy tańczyły”, „Nie było miejsca dla Ciebie”.
- Chór „Melodia” pod muzycznym kierownictwem pana Bogdana Komorowskiego, jak zwykle z ogromną klasą w trzech kolędach: „Z dalekiego wschodu”, „Zaśnij Dziecino” i „Dzwonki sań”.
- Chór „Seniorzy” prowadzony przez Jerzego Okulewicza zaprezentował kolędę „Tobie Panie”.
- „Kwartet saksofonowy” Krzysztofa Szuszkiewicza w instrumentalnych wersjach „W żłobie leży” oraz „Dzisiaj w Betlejem”.
- Chór „Exaltabo” wykonał „Noc cichą w śnie”, „W żłóbku na sianie” i „Triumfy Króla Niebieskiego”.
- „Myślanie”, nad którymi muzyczną opiekę sprawuje Jerzy Okulewicz (trzykrotnie tego wieczoru wychodzący na scenę) zaśpiewali „Leć kolędo”.
- Na zakończenie wystąpił zespół „Płomienie”, który wykonując kolędę „Gore gwiazda” udowodnił, że doskonale odnajduje się nie tylko w muzyce biesiadnej, z którą jest najczęściej kojarzony.
Serdecznie dziękujemy wszystkim wykonawcom „Koncertu Kolęd”, dzięki którym w samym środku tej zupełnie nie zimowej zimy, mogliśmy znowu przez chwilę poczuć niepowtarzalną, świąteczną atmosferę.
Jednoczenie zapraszamy na kolejne wydarzenia organizowane w Myśliborskim Ośrodku Kultury, mając nadzieję, iż ich różnorodność pozwoli każdemu znaleźć dla siebie coś interesującego.
Relacja:
Myśliborski Ośrodek Kultury